Giriş 1. #1
  Bilenyum Ana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Mesajlar
  1.256
  Points
  18.059.73
   

  İlginç ölüm nedenleri

  İlginç ölüm nedenleri

  Rusya’daki gizemli ölüm
  2 Şubat 1959’da Rusya’nın Ural Dağları’nda yaşanan olay ülkenin en ünlü çözülememiş gizemi oldu. 28 Ocak’ ta Ural Politeknik Enstitüsü’nden on öğrenci kış yürüyüşü ve kısa süreli kamp için yola çıktı. Bir öğrenci kendini kötü hissedince dağda uygun bir bölgede kendini toparlayabilmek için kaldı. Diğer dokuzu ise ormanda bulundu.
  Terk ettikleri çadırları içerden yırtılmış bir şekilde bulundu. İlk iki ceset ormanın içinde yalınayak ve sadece iç çamaşırları ile sonraki üç ceset ise benzer bir durumda yakın bir yerde bulundu. Bundan iki ay sonra ise son kurbanlar 75 metre uzaklıkta kar altında gömülü bulundu. Dört öğrencide büyük iç yaralanmalar kırık kaburgalar ve ezilmiş kafatasları vardı. Birinin dili yoktu. Gerçek şu ki müfettişler saldırıya benzer herhangi bir bulgu bulamadı. Son dört kurbanın da başkalarına ait olduğu düşünülen ve radyasyon içeren kıyafet giydikleri belirtildi. Çığ uzaylılar ve askeri deneme ölüm olaylarıyla ilgili olarak ortaya atılan teorilerden birkaçı.

  Tatlıdan ölmek

  İsveç Kralı Adolf Frederick yemeği çok severdi ve bu yüzdende öldü.

  1771 de 61 yaşında bir sofrada etler ıstakozlar çorbalar tütsülenmiş etlerşampanya ve en sevdiği tatlıdan 14 tane yadikten sonra ölmüştü.

  Juriye sunum sırasında ölüm

  Sivil savaştan sonra politikacı Clement Vallandigham çok başarılı bir avukat olarak tanınmıştı.

  1871 Thomas McGehan 'in mahkemede savunmasını yaparken juriye tabancanın pozisyonunu göstermek isterken kaza ile kendisini vurdu.Teorisi doğruydu ve müvekkili suçsuzdu ama bunu ispatlamak için yaptığı gösteride yaşamını yitirdi

  Meslek ölümü

  Allan Pinkerton (1819-1884) meşhur Pinkerton detektif ajansını yaratan kişiydi.Suç tahlil teknikleri hususunda çok önemli çalışmaları vardı.Böyle bir araştırma sırasında kaptığı enfeksiyon yüzünden yürürken öldü.

  Hipotermi'den ölüm


  1998'de bir Fransız oldukça karmaşık bi intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısında yüksek bir yamacın tepesine çıkıp boynuna bir ip bağladı ipi de büyük bir kayaya bağladı. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi. Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ateş etti! Ama devamı daha ilginç. Çünkü kurşun onu ıskalayıp ipi kesti böylece adam suya düştügünde asılı kalmadı. Soguk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttugu zehri kusmasını sagladı. Sudan bi balıkçı tarafından çıkarılıp hastaneye götürülen adam orada hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi)den dolayı öldü

  Ayakparmağı yüzünden ölüm

  Meşhur viski tadımcısı Jack Daniel 1911 de bir sabah işyerine erken geldi.Kasasını açmak istedi fakat şifreyi hatırlayamadı. Kızgınlıkla kasaya tekme attı ve ayakbaşparmağı yaralandı. Buradan kaptığı enfeksiyonla da öldü.

  Bobby Leach ölümden korkmayan bir adamdı.1911 de Niagara şelalerinden bir tüple atlamıştı ve bu gösteriyi defalarca tekrarlamıştı.Fakat bukadar cesur olmasına karşın ölümü çok ironik oldu.

  Paraşütten ölüm
  1911 de Fransız terzi Franz Reichelt kendi buluşunu deneme etmeye karar verdi.Kendi yaptığı paraşütle Eyfel kulesinden atladı. Aslında çok süpriz bir ölüm denemez. Bu tarihsel atlayışın video çekimleride bulunuyor.Yanda görebilirsiniz.

  1)Zehir
  2) Silah atışı
  3)Kluplerde dövüşmek
  4) Boğulmak ve ölüm

  Rus mistik Grigori Rasputin (1869-1916) da ilk olarak on kişi tarafından zehirlendifakat ölmedi. Daha sonra tabancayla vurulduölmedi arkasından üç defa daha vuruldu gene ölmediinanılmaz dövüldü ve boğulmak istendi ama hiçbirisinde ölmedi.Rasputin en sonunda bir kasabada huzur içinde yaşadı ve eceliyle öldü.

  Beyzbol dan ölüm

  Hindistanlı beyzbol oyuncusu Ray Chapman bir beyzbol maçında atış sırasında öldü.1920 de oynanan bir maçta kafasına beyzbol topu gelmesi yüzünden öldü.

  Eşarp ölümü

  "Moder dansın annesi" sayılan Isadora Duncan 1927 de eşarp yüzünden öldü.Eşarp takmayı çok severdi.

  New York Times gazetesinde yazılan bir yazıda anlatıldığı şekliyle 1927 de çok hızlı bir otomobille giderken güçlü bir ipekten yapılan eşarbı rüzgar yüzünden direksiyona dolaştı.Korkunç bir güçle bogazını sıkan eşarbını viyolenselcisi ve kuoförü çıkartmaya çalışsalarda başarılı olamadılar.Araba durduktan sonra hemen ilk yardım yapılmasına rağmen bayan Duncan'ı kurtaramadılar.

  Çöp evde ölüm

  Homer ve Langley Collyer obsesyon derecesinde biriktirme hastalarıydılar.İki kardeş gazete ve bir sürü şeyi evlerinde biriktiriyorlardı.Evin koridorlarıodalarıheryeri bunlarla doluydu.

  1947 de evlerinde öldüler.Evlerinden 100 ton çöp çıktı.Kardeşler evde birbirlerinden 15 metre uzaklıkta bulunmuşlardı.Beslenebilmek için gazetelerin arasında tünel yapıp öyle hareket ediyorlardı.

  Talk show sırasında ölüm

  Jerome Irving Rodale sağlıklı yiyecek hususunda bir uzmandı.Organik tarımda bir öncüydü.Organik tarım ve Bahçecilik hususunda bir dergi ve gazete çıkarıyordu

  Büyük bir övünçle en az 100 yaşına yaşayacağını söylerdi.Rodale 1971 de Dick Cavett show da bir röportaj sırasında kalp krizi geçirip öldü.Show sırasında uyuduğunu sanan sunucu hatta şaka yaparak sıkıldınızmı diye sormuştu. Öldüğünde 72 yaşındaydı.Bu röportaj hiç yayınlanmadı.

  TV de ölüm

  Christine Chubbuck Televizyonda intihar eden ilk ve tek haber spikeridir.

  1974 de TV programının başlamasından 8 dakika sonra sunucu deprasyona girip şunları söyler. "Kanalın 40 yılında polisin son haberlerinison kanlı cinayetleri ve renkli yaşamları aktardık.Şimdi bir tanesini daha göreceksiniz.' dedikten sonra tabancasını çıkartıp başına dayayıp kendisini vurarak öldü

  Tuvalette ölüm

  Tuvalette ölüme birçok örnek verebiliriz.Ancak Elvis Presley (1935 - 1977) bunların en meşhuru.

  Rock ‘n Roll kralı Graceland da bir pansiyonda tuvalette oturur vaziyette ölü bulundu. Doktorların söylediğine göre kalp krizi geçirmişti.Öldüğünde çok şişmandı ve çok fazla uyuşturucu kullanıyordu.

  Robotla gelen ölüm

  Robert Williams bir robot tarafından öldürülen ilk kişidir.1979 da Williams Ford Motor da depoda malzeme katlarına tırmanırken birden bire robotun çalışmasıyla sürâtlica kafasına çarpması sonucu öldü.

  İkinci ölüm 1981 de Kawasaki de gerçekleşti Kenji Urada 37 yaşında bir mühendisti.Çalışırken kırılan robotun kolu aniden dönerek Urada'ya çarptı ve ölümüne neden oldu.

  Helikopter pervanesiyle ölüm

  Aktör Vic Morrow Alacakaranlık kuşağı dizisinin çekimleri sırasında sette öldü.Bir helikopter patlama sahnesinde fırlayan pervane aktörün kafasını kopartarak ölümüne neden oldu.Suç dosyası.

  İki çocuk aktörde bu sebepden öldüler.Bu olaylardan sonra Amerika'da film setlerindeki güvenlik şartları ve kanunlar çok ağır koşullar getirilerek yenilendi.

  Kaktüs'le gelen ölüm

  1982 de 27 yaşındaki David Grundman Kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancasıyla atışlar yapıyordu.Fakat bir atışı sırasında kaktüsten fırlayan bir parça ona çarparak ölümüne sebep oldu.Günümüzde bir bitki yüzünden ölen tek kişi olarak biliniyor.

  Şişe kapağı ile ölüm

  Amerikalı oyun yazarı Tennessee Williams 1983 de otel odasında şişe kapağıyla boğulmuş olarak bulundu.Bulunduğunda çok sarhoştu.

  Cankurtaranın ölümü

  1983 de Cankurtaranlar partisi kutlamalarında sezonun ilk boğulması yaşanmış.Parti sona erdiğinde 31 yaşındaki Jerome Moody rekreasyon bölümünün havuzunda ölü bulundu.Acıdırki cankurtaranlar cankurtaranı kurtaramadılar.

  Sahnede şaka yaparken ölüm

  Dick Shawn (1924-1987) bir komedyendi.Sahnede bir showu sırasında geçirdiği kalp krizi sonunda öldü.

  Dick Shawn politikacılar ve onların seçim kampanyaları ile dalga geçen komedi programları yapıyordu.Bir gösteri sırasında şakalarını yaparken kalp krizi geçirip sahnede bayıldı.Eve götürülen komedyen öldü.

  Gösteri Güreşçisinin ölümü

  İngiliz 'king Kong' lakaplı güreşçi Kirk 1987 de final maçında 'Belly-Splash' yaparken yani zıplayıp rakibinin üstüne düşme hareketini denerken kalp krizi geçirdi. Maçtan önce Kirk arkadaşına Bir gün öleceğini ve bu ölümün ringde olmasını umut ettiğini söylemişti.

  Büyük şemsiye yüzünden ölüm

  1991 yılında artist Christo ve Jeanne-Claude bir instalasyonlarında binlerce büyük şemsiye kullandılar. Bu şemsiyeler sarı ve mavi renklerdeydi.

  Bu büyük şemsiyeler 6 metre yükseklğinde ve 8.7 metre genişliğindeydi.İki ay hazırlıktan sonra instalasyon sergilenmeye başlandı.Sergiyi gezen yaşlı bayan çıkan bir rüzgar yüzünden üstüne düşen şemsiyenin altında kalarak öldü.

  Tekrarlanan ölüm

  1991 de 57 yaşındaki Taylandlı kadın Yooket Paen çiftliğinde yürüken bir inek pisliğine basıp düştü. Düşerken tellere tutunmaya çalışırken elektrik çarpması sonucu öldü.

  Kısa bir süre sonra kardeşi 52 yaşındaki Yooket Pan komşusunu olay yerine göstermek için götürdü.Fakat ne şanssızlıktır ki oda aynı yerde inek pisliğine basıp aynı şekilde elektrik çarpması sonucu öldü.

  Koyun yüzünden ölüm

  1999 da 67 yaşındaki Betty Stobbs İngilterede motorunun arkasına bir koyun aldı.Fakat koyun çok açtı. Sahibin arkasında karnını doyurmak isterken dengeleri bozuldu ve 100 metreden düşerek öldüler.

  Timsah avcısının ölümü

  2006 da Avustralyalı vahşiyaşam uzmanı ve TV programcısı Steve "Timsah avcısı" Irwin kalbine saplanan bir vatoz balığı iğnesi sonucu öldü

  Kitaplık yüzünden ölüm

  Mariesa Weber iki hafta ailesinden haber alamadı.Onları yatak odasında kitaplığın altında ölü buldu.

  İkizini öldürdü.

  Marco ve Roberto de Solisa adlı iki kardeş birbirleriyle pek iyi geçinemiyorlardı. Roberto'nun sık sık kendisiyle alay etmesine dayanamayan Marko kardeşini kafasına sıktığı tek kurşunla öldürdü. Buraya dek her şey normal sayılabilir. Ancak anormal olan Marko ile Roberto'nun yapışık ikiz olması ve aynı dolaşım sistemini paylaşması. Roberto'nun ölümünden 5 dakika sonra kan dolaşımının durması sonucu Marko da yaşamını yitirdi. Böylece işlediği cinayet intihara dönüşmüş oldu.

  Mayınla futbol

  Kamboçya'da iki asker patlamamış mayınla futbol oynamaya kalkınca yaşamlarını kaybettiler. Olayı ilginç kılan bir başka nokta parçalanarak can veren iki askerin Kamboçya ordusunun en iyi mayın uzmanları olmalarıydı.

  Sokağa tükürmeyin

  ABD'nin Alabama eyaletinde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığının kurbanı oldu. Pencerenin kenarına oturarak tükürüğünü büyük bir tencere biçimindeki sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan asker dengesini kaybedip 11'inci kattan düştü.

  Coladaki çivi.

  New Hempshere eyaletinde on yaşındaki bir çocuk kolasını çiviyle açmaya çalışırken yaşamını yitirdi. Kolanın içindeki gaz basıncıyla fırlayan çiviçocuğun boğazına saplandı ve çocuk yaşamını yitirdi.

  Öleceği varmış

  Şimdiki ölüm nedeni ise topluluk tarafından "Jüri Özel Ödülü" ne layık görülmüştür. ABD'de bir genç girdiği bunalım sonucu 21 Mart 1994 tarihindebir gökdelenin onuncu katından atlayarak yaşamına son verme girişiminde bulundu. Aynı binanın dokuzuncu katında gencin birbiriyle sürekli kavga eden anne ve babası oturuyordu. sekizinci katta ise gökdelen güvenlik örgütünce kurulu çelik bir koruyucu ağ vardı. Gencin intihara kalkıştığı sırada dokuzuncu katta anne ve babası yine kavga ediyordu. Eşine iyice sinirlenen baba elindeki av tüfeğinin tetiğine bastı. Anne kendini yere atarak yaşamını kurtardı ancak tüfekten saçmalar o sırada dokuzuncu katın hizasından düşmekte olan gencin başına isabet etti.

  Cenaze İşleri

  Bayan Carson Amerika'nin New York kentinde yasiyordu Birgün eglenmek için cenaze isleri yapan bir sirketle anlasti. Sirket eve telefon etti ve bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldügünü söyledi . Aile hemen kostu. Bu sirada tabutun içinde yatan bayan Carson birden dogruluverdi. Ama kizi o anda kalp krizi geçirip öldü.

  Tavuğu Kurtarmak isteyen Mısırlı çiftçi

  Nil Nehri'ne düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu atlar suya. O da girdaba kapılır. Beraberce yardım isterler. Derken adamın kızıkarısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır.

  Hastanede Gizemli Olaylar

  Güney Afrika'nın Cape Town Şehri'ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. Üstelik ölümlerin hepsi cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. Hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca devreye polis girdi. Araştırmalar sonuç vermedi. Sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Uzmanlar odanın havasını bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. Sonuç sıfırdı. Bu arada ölümler devam etti. Sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. Cuma sabahları saat 06.00'da odaları temizleyen görevli hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

  Böyleside Olmaz ki

  Sibirya'nın köylerinden birinde cenaze mezarlığa götürülüyormuş. Mısır tarlasının ortasında tabut köylülerin ellerinden düşüvermiş. Tabutun içindeki ceset düşüp dereye yuvarlanmış. Akıntı cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş. Balıkçılar "Acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük?" diye endişeye kapılarak cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. Nöbetçi erbölgeye birinin yaklaştığını düşünerek cesedi yaylım ateşine tutmuş. Hemen ambulans çağrılmış. Delik deşik olan ceset hastaneye kaldırılmış. Operasyon 6 saat sürmüş. Ameliyattan çıkan doktor alnından akan terleri silmiş ve "Çok zor oldu ama galiba yaşayacak" demiş

  Fil Bakıcısı
  Bir fil bakıcısı filin temizliği ile ilgilenirken filin posasının altında kalıp can vermiş.

  hayat denilen şey bir ipin ucunda
  kaybedilenler gelmiyor bu oyunda

 2. #2
  forumART
  ART çevrimdışı
  ART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Yer
  ANKARA
  Mesajlar
  2.495
  Points
  122.288.565.77
   
  ilginç ölümler
  Meslek ölümü

  Allan Pinkerton (1819-1884) meşhur Pinkerton detektif ajansını yaratan kişiydi.Suç tahlil teknikleri hususunda çok önemli çalışmaları vardı.Böyle bir araştırma sırasında kaptığı enfeksiyon yüzünden yürürken öldü. 3. #3
  Mert Söylemez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  40
  Points
  639.73
   
  Fil Bakıcısı
  Bir fil bakıcısı filin temizliği ile ilgilenirken filin posasının altında kalıp can vermiş.

  Allah Göstermesin Böyle ölümler.

 4. #4
  gevur evlat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2013
  Mesajlar
  84
  Points
  1.193.45
   
  Bence en ilginç olan, o kadar intihar yöntemi hazırlayıp hipotermiden ölen adam. Paylaşım için teşekkürler

Dost Siteler: Rihanna | Forum Sitesi |